Джима: вже набагато краще себе почуваю

26-09-2019, 23:30

По закінченню минулого сезону українська біатлоністка Юлія Джима заявляла, що в першу чергу планує зайнятися здоров’ям і вирішити проблему зі спиною , яка турбувала спортсменку протягом усього сезону. Через це киянка змушена була пізніше інших почати передсезонну підготовку , тренуючись під керівництвом екс-наставника збірної України Уроша Велепца .

На минулому чемпіонаті України з літнього біатлону в Чернігові Джима була присутня в якості гостя, а по закінченню першого дна змагань поділилася з XSPORT своїми емоціями від «Гонки чемпіонів» , а також розповіла про свою підготовку до нового сезону:

Юля, які твої враження від Гонки чемпіонів, в якій виступали ветерани українського біатлону?

Мені все дуже сподобалося, слава Богу не було дощу (сміється). Думаю, що такі гонки повинні бути, адже вони дуже цікаві і захоплюючі. Маєш можливість бачити спортсменів, на яких ти орієнтувався і наслідував в юному віці. Тоді вони були кумирами, а зараз можна з ними разом пробігти гонку. Це класно, що у нас є спортсмени, про яких ми не забудемо.

Оксана Хвостенко тебе вразила своєю стрілецької готовністю?

Так, це було дуже круто. Оксана для мене завжди була прикладом. Здорово, що Оксана з кожним роком прогресує як в стрілецької підготовки, так і в плані ходу. Таке відчуття, що вона постійно тренується і вдосконалюється (сміється).

Тобі самій хотілося стартувати на чемпіонаті або розуміла, що поки ще рано?

Не знаю, як відповісти на це питання. Іноді я люблю, коли не стартую, коли можу подивитися на гонки з боку, адже це буває дуже рідко. Зараз саме той випадок і це дуже цікаво. Коли дивишся змагання з боку, більше розумієш, в яких моментах ти помиляєшся.

Розкажи про свою річної підготовки, чи за планом йде?

Не знаю, як все за планом, але намагаюся, щоб все було нормально. В цьому році я почала тренуватися з запізненням – це експеримент, в якому я не була ініціатором, просто так склалися обставини. Розраховую, що до зими буду в формі і зможу виступати на високому рівні.

Спина вже менше турбує?

Працюю над цим, поки що не до кінця били від болю в спині, не добилася того результату, якого б хотіла. Слава Богу, вже набагато краще себе почуваю. Сподіваюся, що до зими все буде добре.

Концепція підготовки в порівнянні з минулим сезоном не змінилася? Працюєш зі збірною Словенії?

Так, я продовжую тренуватися на самопідготовки з Урош Велепцом. Ще не знаю, чи буду на першому снігу разом зі збірною України чи ні. Поки це питання не обговорювалося.