Левченко: головне завдання виграти матч з Литвою

08-10-2019, 16:57

Колишній півзахисник збірної України Євген Левченко розповів, чого чекає від двох найближчих відбіркових матчів Євро-2020 національної команди.

– Євген, для збірної України настає пора вирішальних матчів?

– Абсолютно вірно. Найближчий матч проти збірної Литви буде нелегким з психологічної точки зору, адже місяць тому всіх захопила ейфорія, що Україна вже не упустить шанс вийти на Євро. Андрій Шевченко спробував трохи знизити градус, сказавши, що ще нічого не ясно, оскільки попереду три складних поєдинки.

Але насправді, вважаю, що якщо наша команда вийде на гру з таким же настроєм, як і в Литві, то проблем з потрібним підсумковим результатом виникнути не повинно. Не думаю, що і литовці за місяць могли кардинально змінити свою гру.

– Про недооцінку суперника не може бути й мови?

– Я в це не вірю. Футболісти, напевно, розуміють всю відповідальність цього поєдинку, тому віддача з боку збірної України буде максимальною.

– Три доби разом з перельотом між матчами з Литвою і Португалією, вистачить українцям, щоб підійти з максимальною готовністю до матчу проти головного конкурента?

– Думаю, цілком. Але тут дуже важливо, щоб якомога швидше закрити питання про переможця в матчі з Литвою. Потім провести заміни і дати відпочити лідерам нашої збірної. Хочеться вірити, що гості не будуть повністю закриватися, оскільки завдання може ускладнитися в рази. Тоді надія буде на індивідуальний клас футболістів збірної України.

– Найближчий матч проти Португалії буде напорядок складнішим, ніж в Лісабоні?

– Безумовно. Думаю, суперник вже розуміє, наскільки сильна збірна України. Тим більше, що португальцям відступати нікуди, тому підопічні Фернанду Сантуша постараються показати свій найкращий футбол, їм потрібно атакувати. Але при цьому гості будуть відкриватися. Наш шанс може бути в контратаках. І дуже важливо зіграти дисципліновано.

– Тобто, взяти чотири очки, які гарантують збірної України вихід на Євро, в жовтневих матчах, можна вирішити завдання?

– Абсолютно. Всім відомо, що другу гру ми граємо гірше, тому, знову ж таки, потрібно без нервів закінчити поєдинок з Литвою. Це, вважаю, зараз головне завдання для тренерського штабу.

– Вас щось турбує перед найближчими матчами “синьо-жовтих”?

– Хіба що невелика ігрова практика Зінченка і Малиновського. Але клубні і справи в збірній помітно відрізняються. Всі підкреслюють тут хорошу атмосферу, а це допомагає колективу бути єдиним механізмом. Радий, що наші нападники на коні. Здорово, що Ярмоленко почав грати і забивати, Коноплянка має ігрову практику. Так що позитивних моментів набагато більше, залишилося тільки домогтися бажаного на футбольному полі.

Команда №1