Магучіх: велика конкуренція, стрибають 2 метри

08-10-2019, 16:59

У столичному Олімпійському домі у вівторок, 8 жовтня, вшановували кращих українських спортсменів травня і вересня.

Нагороди від НОК за травень отримала переможниця першого етапу атлетичних змагань “Діамантова ліга” в секторі стрибків у висоту Ярослава Магучіх.

17-річна Магучіх в травні виграла етап в Досі (Катар), взявши на той момент рекордну для себе висоту 1,96 м і ставши до того ж наймолодшою ​​переможницею змагань у історії “Діамантової ліги”.

Вже у вересні Магучіх на дорослому чемпіонаті світу підкорилася висота 2,04 м, завдяки чому вона завоювала срібну медаль світової першості.

– Ярослава, що для Вас значила та перемога на Діамантовій лізі?

– Напевно, тоді, в травні, після успіху на Діамантовій лізі ми з тренером вирішили, що вже пора їхати на дорослий чемпіонат світу і можна там показувати результати. До цього у нас були сумніви, ми ще думали, але в підсумку поїхали і виграли срібну медаль чемпіонату світу.

– Це був перший для Вас чемпіонат світу. Давило це психологічно?

– Я змагалася з усіма цими дівчатами, але на етапах Діамантової лізі ти робиш це для себе, а на чемпіонаті світу я представляла країну. Це дуже тисне психологічно. Але коли я стрибнула 2,04 м з третьої спроби, це було дуже незвично для мене. Я зазвичай зупиняюся після того, як ставлю особистий рекорд, але тут після рекордних для себе 2,02 м мені захотілося стрибати далі і у мене вийшло взяти наступну висоту.

– Не хотілося на куражі піти далі і спробувати підкорити 2,06 м?

– 2,06 м для мене рано. Потрібно готуватися психологічно для цієї висоти. Я ще молода і у мене все ще попереду.

– Зараз Вас відділяє від рекорду України всього один сантиметр. Як довго влаштує цей рекорд Інги Бабаковій в 2,05 м?

– В українських стрибках в висоту зараз результати на дуже високому рівні, велика конкуренція, багато стрибають 2 метри і вище, тому, думаю, рекорд Бабаковій незабаром буде побитий.

– Така конкуренція особисто Вам подобається?

– Я радію, що є така конкуренція і що ми можемо показувати такі високі результати на міжнародній арені.

– З колегою-суперницею Юлією Левченко обговорюєте стрибки? Можливо діліться секретами?

– З Юлею Левченко з приводу стрибків не спілкуємося, тому що для кожного стрибки – це індивідуальні напрацювання з тренером, у кожного свої нюанси. З Юлією спілкуємося, але не на цю тему.

– Які далі плани? Чи збираєтеся відпочити?

– Я вже тиждень відпочила, тому вже 10-го жовтня їдемо на тренувальний збір до Чорноморська, де будемо готуватися до Олімпійських ігор.

iSport.ua