Суркіс: наша позиція – расизму не має бути

18-11-2019, 12:37

Президент ФК “Динамо” Київ відповів на запитання представників ЗМІ стосовно інциденту, який стався під час матчу “Шахтар” – “Динамо” у Харкові.

– Якою є ваша позиція щодо інциденту, який стався під час харківського матчу?

– Моя позиція однозначна – расизму не має бути. Київське “Динамо” цю позицію демонструвало протягом трьох років, коли на футболках у нас був не генеральний спонсор, а гасло No to Racism. Потрібно розібратися в тій ситуації, яка трапилася, чітко виявити тих людей, які робили це і чи робили взагалі, з’ясувати, чи була провокація. Сучасні стадіони, у тому числі і харківський, дозволяють чітко вивести картинку і подивитися на тих людей, які це робили, якщо вони це робили. Я чув різні версії. Вболівальники стверджують, що і близько не було тих вигуків, про які говорять. Засуджувати подібне ми зобов’язані. І не тільки расистську поведінку. Вболівальники повинні намагатися культурно поводитися на стадіонах, тому що футболісти грають, перш за все, для глядачів. І ображати їх не можна. Але і футболістів потрібно виховувати. Адже та реакція, яку вони демонстрували, могла спровокувати уболівальників. Той же Тайсон – досвідчений футболіст, який повинен тримати себе в руках. Це моя думка.

До слова, я вперше почув, що правоохоронні органи відкрили провадження у такій справі. Це не може не радувати, адже всім нам було би цікаво побачити тих людей, які дозволяють собі подібну поведінку. З расизмом борються у всьому світі. І, звісно, київське “Динамо” не стоїть осторонь. Ми однозначно проти расизму. Але потрібно адекватно підійти до цього питання і покарати саме тих людей, які це робили, а не карати всіх уболівальників, які приходять на стадіон.

ФК Динамо