Макаров: Регулярний сезон завершено

22-05-2020, 05:20

Президент ПФЛ Сергій Макаров прокоментував рішення клубів не продовжувати Першу лігу в класичному форматі і достроково завершити Другу лігу.

“Клуби проголосували за те, щоб не дограти чемпіонат ні в Другій лізі, ні в Першій. Обставини виявилися сильнішими за нас – ми не змогли реалізувати регламент, закінчити змагання як треба. Тому тут вступає в силу виконком УАФ. На ньому ми оголосимо ці рішення, окремо ще проговоримо з клубами питання обміну між лігами. Виконком і прийме остаточне рішення. Поки дати, коли він збереться, немає. Думаю, найближчим часом – їм потрібно багато питань розглянути не тільки з професійного футболу.

Але зараз сезон Першої та Другої ліги в регулярному вигляді, так би мовити, закінчений. Як і закінчений сезон повністю для команд, які не ставлять перед собою жодних турнірних завдань. Залишилося питання обміну між лігами.

Перспектива проведення міні-турнірів залишається як один з варіантів. Або грати скорочений плей-офф між претендентами, або фіксувати поточні місця в турнірній таблиці, або навіть повністю анулювати результати і обійтися без обміну між лігами.

Якщо буде рішення про плей-офф, то ми будемо розробляти календар. Поки про базову дату поновлення чемпіонату рано говорити. Все залежить від того, де і як грати. На нейтральних полях чи ні. Все це впливає.

Зараз медичний комітет УАФ розробляє відповідний протокол на основі прикладів, в тому числі з бундесліги. Йде координація з міністерством охорони здоров’я – зараз цей протокол відправили туди на узгодження. Можливо, його ще пом’якшать, оскільки сам карантин зараз послаблюють. Але він все одно буде досить жорсткий, тому що здоров’я людей важливіше спорту”, – сказав Макаров.

ua.tribuna.com