Карпати можуть припинити своє існування

19-07-2020, 10:59

Незважаючи на те, що рішенням КДК УАФ «Карпати» зняті зі змагань УПЛ, і у всіх незіграних поєдинках за участю львівського колективу йому зараховані технічні поразки, а суперникам – технічні перемоги, таблиця нижньої шістки досі нагадує відому фразу Винокура «тут граємо, тут не граємо, а тут рибу загортали»: «Карпати» провели 24 матчі, «Львів» – 31-н, решта – хто 29-ть, хто 30-ть. Такий різнобій пов’язаний з тим, що, згідно з регламентом УПЛ, у «Карпат» є право протягом десяти днів оскаржити рішення КДК в Апеляційному комітеті УАФ. Як нам стало відомо з поінформованих джерел у львівському клубі, подавати апеляцію на рішення КДК «зелено-білі» не будуть. Отже, 21 липня таблиця УПЛ (її нижня частина) отримає «нормальний вигляд».

Тепер що стосується подальшої долі львівського клубу. За словами співрозмовника Sport.ua, новий співвласник «Карпат» Олег Смалійчук хоче, щоб команда грала в новому сезоні в першій лізі. Така можливість існує, але вона малоймовірна. І справа не тільки в небажанні деяких керівників УАФ бачити «Карпати» у другому за силою вітчизняному дивізіоні, але і в суто юридичних тонкощах. Для того, щоб претендувати на участь в Першій лізі, «Карпатам» потрібно пройти атестацію. Але, по-перше, клуб вже не встигне, тому що вийшли терміни, а по-друге, деяким атестаційним критеріям львівський клуб просто не відповідає. В першу чергу, фінансовому, оскільки у клубу ще від колишніх власників «тягнеться» борг приблизно п’ять мільйонів євро, який новий власник погашати не має наміру. А ось перед нинішнім тренерським штабом і футболістами заборгованостей немає.

Що стосується бажання Смалійчука зустрітися з ще одним співвласником «Карпат» – Ігорем Коломойським, то зустріч поки що не відбулася. І, за твердженням нашого інсайдера, навряд чи відбудеться – Ігор Валерійович начебто як ігнорує свого новоявленого партнера. При угоді, коли Смалійчук викуповував у Димінського його клубну частку, Петро Петрович обіцяв новому власнику організувати зустріч з Коломойським, на якій все вирішити полюбовно. Але слова Димінського так і залишилися словами…

За нашою інформацією, якщо «Карпати» таки не будуть допущені до змагань у Першій лізі, Олег Смалійчук готовий розпустити клуб. Тобто в такому випадку навіть не йде мова про участь в аматорському чемпіонаті: «Карпати» просто зникнуть.

Sport.ua