Скрипник – найкращий тренер 16-го туру УПЛ

01-03-2021, 11:13

Всеукраїнське об’єднання тренерів з футболу аналізує підсумки чергового туру української Favbet Ліги.

Центральним матчем тижня в українському футболі було протистояння другої та третьої команд найвищого дивізіону. Воно відбувалося в сприятливий час: «Шахтар» на ейфорії після виграного двоматчу в Лізі Європи, «Зоря» не втратила жодного очка в 2021 році. А тур в цілому відбувався напередодні чвертьфіналів Кубка України, що змушувало тренерів розважливо розподіляти сили, проте статус протистояння не дозволяв відійти від основної формації.
Виграти такий матч – означало здобути значну перевагу в своєму турнірному просуванні. Це було абсолютно очевидно. Тож наш сьогоднішній лауреат у Favbet Лізі – головний тренер луганської «Зорі» Віктор Скрипник. Його підопічні в меншості на виїзді перемогли донецький «Шахтар» (1:0), скоротивши відставання від другого місця.

1. Номінальний результат команди – 5
(важливість, несподіваність, сила суперника, історична й турнірна складова)
Зважаючи на мінімальне відставання від «Динамо» та втрату очок у матчі з ковалівцями, не було сумнівів у максимальному налаштуванні «Шахтаря» на 16-й тур. До того ж, «Зоря» є непростим суперником, який в останніх трьох очних протистояннях не давав себе обіграти. У випадку, якби луганська команда й цього разу відібрала очки в донеччан, був серйозний ризик скорочення для «Шахтаря» відриву від «Зорі» та відставання від «Динамо», якому випадало грати все-таки із суперником менших турнірних амбіцій.

2. Труднощі в вишикуванні та керуванні підопічними – 4
(травмовані/дискваліфіковані, особливі обставини)
Ключовим питанням для «Шахтаря» було можливе повернення Степаненка та Ісмаїлі. І якщо бразилець посилив лівий фланг захисту (забігаючи наперед, відзначимо – відіграв увесь матч), то опорна зона залишилася без свого досвідченого лідера. Стосовно «Зорі», то, за винятком Громова, в іншому обойма Скрипника наближалася до оптимальної. Більше того, після дискваліфікації поверталися захисник Абу Ханна та півзахисник Іванісеня.

3. Майстерність в роботі з кадрами – 5
(гравці, використані не на своїх звичних позиціях та несподівані, але успішні нові обличчя у складі)
Вважаючи чемпіонат одним зі спортивних пріоритетів, Каштру виставив бойовий склад і освіжив лише фланги (вихід Ісмаїлі та Тете після матчів з «Маккабі»). Скрипник також провів лише дві рокіровки (хай вони й більшою мірою вплинули на формацію). Після повернення Абу Ханни Фаворов із центру перемістився на правий фланг оборони, а Шахаба в атаці змінив Кабаєв.

4. Тренерська майстерність – 5
(різноманіття тактик, зміни по ходу матчу, використання людського фактору)
Якщо «Шахтар» уже при третьому штабі послідовно використовує концепцію 4-2-3-1, то «Зоря» в останніх турах вимушено вдавалася до переформатування оптимальної схеми. І якраз на матч із «Шахтарем» підготувала повернення до схеми «ромб». Ключовий момент – це те, що Іванісеня залишився в запасі. Зважаючи на те, що Дмитро пропустив певний час через пошкодження та перебір карток, було доцільно використати його свіжість і довіритися зв’язці Назарини та Юрченка. Маючи менше можливостей для реального посилення гри, використавши першу заміну вже в дебюті через травму Кочергіна, багато працюючи без м’яча в обороні, останні хвилини – в меншості, «Зоря» витримала як у плані тактики, так і функціональної готовності. Вирішальна контратака була не випадковою, їй передували відразу кілька зразкових акцій виходу від оборони в атаку, а фактор Іванісені зіграв свою роль – так здобувалася ця надзвичайно важлива перемога.

5. Накопичувальний критерій – 5
(якщо команда під керівництвом тренера кілька турів поспіль демонструє чіткий прогрес, постійне поліпшення результатів, тренерські новинки)
Уже чотири матчі «Зоря» не програє донеччанам – дві перемоги та дві нічиї. У 2021 році вона залишається останньою, хто не втрачав очок. Це шоста поспіль перемога луганської команди із загальним рахунком 12:2, причому, в серію включаються виграші в дуже різних за стилем, класом і досвідом суперників. Команда під керівництвом Віктора Скрипника, маючи матч у запасі, скорочує відставання від другого місця. Максимально наростає інтрига в чемпіонаті України з футболу, і цьому можна тільки радіти.

Лауреат 16-го ігрового дня в номінації «Тренер туру» Favbet Ліги:
Віктор Скрипник («Зоря» Луганськ)
Середній бал – 4,8