Кварцяний: Збірній України не вистачало Маліновського

12-10-2021, 09:41

Відомий український тренер Віталій Кварцяний оцінив гру збірної України в останніх матчах:

– І за Шевченка, і за Петракова останнім часом позитивний результат збірної України дається з натугою або не дається зовсім. У чому бачите причину?
– Спрацьовує, напевно, футбольна закономірність. Якщо ти обережний і граєш на збереження результату, то це нерідко буває загрозливим. Як це було, наприклад, в матчі з Казахстаном, коли за рахунку 2:1 замість того, щоб прагнути до 3:1 або навіть 5:1, наша збірна не поспішала в атаку, а підсвідомо думала про результат. Ось і пропустила в самій кінцівці матчу м’яч. Крім концентрації, про яку вам скаже будь-хто, це ще і боязнь втратити перемогу. У цьому також криється причина невдач.

У нашої збірної багато хаосу: то багато попереду і мало ззаду, то всі позаду, то в середині щось незрозуміле. Загалом, дозволяли супернику грати в стиль «Барселони» – в короткий і середній пас. А у тих же фінів проглядається більше лижний і ковзанярський координаційний стиль, ніж футбольний.

Програючи, вони ходять по полю і посміхаються. Немов грають в міні-футбол на все поле. І хоча гарячі фінські хлопці в другому таймі трохи побігли, все одно це найслабша скандинавська футбольна країна.

– Якщо порівняти нашу збірну з суперниками по групі – на чию користь воно буде?
– Я дивився гру Казахстану з Боснією, і на мій погляд, наша збірна сильніша за ці команди. Як і сильніша за фінів. А якщо брати з точки зору індивідуальностей, то як я вже сказав вище, не вистачало Маліновського.

FanDay